Živé pasti 2024
Čtvrtek 30.5.
Svátek má Ferdinand
Menu

Garden Food Festival opět míří do Uherského Hradiště

Garden Food Festival opět míří do Uherského Hradiště

foto: GFF

14. 08. 2020 - 12:00

Za necelý týden zavítá už podruhé do Uherského Hradiště nejchutnější festival jídla a pití. Garden Food Festival nabídne od 19. do 23. srpna jak regionální pochutiny, tak delikatesy z celého světa i bohatý doprovodný program. Druhý ročník festivalu ale překvapí i spoustou novinek – jednodušším placením, food zónami po celém městě nebo zapojením místních restaurací. To vše za dodržení stanovených hygienických podmínek.

Více než dvacítka vystavovatelů přiveze do Uherského Hradiště to nejlepší, co se v oblasti jídla a pití nabízí. „I přes komplikace, které v letošním roce gastronomii zasáhly, se nám podařilo přilákat velmi zajímavé vystavovatele. Návštěvníci Garden Food Festivalu tak ochutnají například africká jídla, burgery, grilované speciality, sladké potěšení, ale i regionální dobroty. Nabídneme skvělou kávu, lahodné víno i několik druhů piva,“ láká do Uherského Hradiště organizátor Garden Food Festivalu Marek Pochylý.

Svátek dobrého jídla a pití odstartuje v tomto roce už ve středu 19. srpna, a to nabídkou degustačních menu v několika uherskohradišťských restauracích, ochutnávkou piv za účasti pivního someliéra v restauraci Dobré pivo a degustací vín z Rakouska a Vinařů od Hradiště v Mojí vinotéce. „V pátek večer pak na Kolejním nádvoří vystoupí Lukáš Hejlík se svými pořady Listování a Gastromapa,“ prozrazuje Marek Pochylý.

Hlavní program se bude odehrávat o víkendu ve Smetanových sadech. „Návštěvníci se můžou těšit na show lokálních šéfkuchařů, soutěžících televizní soutěže MasterChef a Markéty Hrubešové. Atmosféru doplní cimbálová muzika, Honza Grebík a filmy v letním kině,“ dodává Marek Pochylý.

A protože se jedná o rodinný festival, organizátoři mysleli i na děti, na které čeká Bambinoparty Stage. Tam se nejmenší dočkají programu s Pájou Chabičovským, kouzelníkem, zpěvačkou Kačulí Pokornou, bublinkovou show a pohádkovým lesem. Středisko volného času Klubko připravuje zábavnou gastro stezku.

Garden Food Festival se uskuteční za zpřísněných hygienických podmínek. „V místech konání akce budou vždy k dispozici desinfekce a abychom zabránili kontaktu s penězi, zvolili jsme platbu prostřednictvím čipového systému. Placení bude jednodušší, rychlejší i hygieničtější,“ vysvětluje Marek Pochylý.

„Garden Food Festivalu jsme se zúčastnili už vloni a rádi ho podpoříme i letos. Návštěvníkům u nás v restauraci nabídneme už od středy speciálně sestavené obědové menu a výběr steaků v denní nabídce,“ říká za uherskohradišťskou restauraci Beef & Beer Vendula Kučerová.

V letošním roce nebude dějiště festivalu ohraničeno jako vloni. Vstupenkou se stane čip za 90 korun (50, pokud si návštěvníci Slováckého léta nechali čip z tohoto festivalu). Na jeden čip může konzumovat libovolně velká skupina lidí a k dispozici bude dostatek dobíjecích míst. Seznam vystavovatelů, program a informace o předprodeji najdou zájemci na webu www.gardenfoodfestival.cz a ve facebookové události.

Další články