Živé pasti 2024
Čtvrtek 30.5.
Svátek má Ferdinand
Menu

Jak je to s novoročními předsevzetími, pomáhají, nebo škodí?

Jak je to s novoročními předsevzetími, pomáhají, nebo škodí?

foto: ŽENY s.r.o.

01. 01. 2020 - 12:00

Opravdu těžko se vysvětluje, proč je to právě konec roku, který tradičně přinýší i nejrůznější novoroční předsevzetí, která jsou mezi lidmi oblíbená i proto, že se přece říká, že tentokrát to už určitě vyjde. Spousta lidí chce přestat kouřit, někteří zase zatočit se svou váhou. A nejen to. Podívejte se na ta nejčastější novoroční předsevzetí.

Rok co rok se tato situace opakuje. Počátek roku znamená příchod čerstvé, nové, pozitivní a svěží energie, která lidem do žil vlévá odhodlání něco ve svém životě změnit. Důsledkem jsou nejrůznější novoroční předsevzetí. Lidé jsou ještě i pár dnů, či týdnů po oslavách nového roku věřit, že tentokrát už se to určitě povede.

Dá se tedy říct, že novoroční předsevzetí jsou jakýmsi tradičním lednovým folklorem, který však velmi rychle dokáže odeznít. Proč to tak ale je?

Jednou z hlavních příčin, proč se u novoročních předsevzetí dá uspět jen opravdu těžko, je fakt, že vlastně nejde ani tak o naše vnitřní rozhodnutí, jako spíš o všeobecnou mantru. Vždyť novoroční předsevzetí si dává snad každý. Tak proč ne my? Je nový rok, nový začátek... A to je ten problém. Nemáme to dělat pro někoho, ale jen a jen pro sebe.

Jaká jsou ta vůbec nejčastější novoroční předsevzetí? Najdete v nich i to své?

1. Konečně zhubnu.
2. Budu jíst zdravěji.
3. Začnu pravidelně sportovat.
4. Najdu si víc času pro sebe.
5. Najdu si víc času pro rodinu.
6. Naučím se nový jazyk.
7. Skoncuji s prokrastinací.
8. Začnu více šetřit.
9. Zbavím se závislosti na cigaretách.
10. Začnu chodit včas.
11. Najdu si lepší práci.
12. Budu mluvit slušně.

Další články