Zde může být vaše reklama.
Čtvrtek 13.6.
Svátek má Antonín
Menu

Do všech míst v kraji Michaela Blahová: Síť aktivit pro seniory musí zasahovat všude

Michaela Blahová: Síť aktivit pro seniory musí zasahovat všude

foto: Jiří Balát

28. 08. 2019 - 09:00

Zástupci seniorských klubů a organizací ze Zlínského kraje se dnes sešli s radní pro sociální záležitosti Michaelou Blahovou a vedoucí oddělení organizačních činností a neziskového sektoru Kanceláře hejtmana Pavlínou Novákovou, aby se navzájem informovali o aktuálních záležitostech souvisejících s projektem Aktivní senioři, který Zlínský kraj realizuje s využitím programu Ministerstva práce a sociálních věcí.

„Jde nám hlavně o to, aby se prostřednictvím klubů seniorů a jejich aktivit podařilo oslovit co největší počet lidí nad 65 let, zvláště pak těch, kteří žijí osaměle a chybí jim sociální kontakty. Je důležité, aby se možnosti aktivního života seniorů nesoustřeďovaly jen do větších měst, ale aby tato síť aktivit zasahovala do všech míst v regionu,“ řekla radní Michaela Blahová, zodpovědná za sociální záležitosti, rodinnou politiku a neziskový sektor.

Zástupci jednotlivých klubů si navzájem sdělili postřehy týkající se akcí pro seniory, které organizují ve svém spádovém území a mezi něž patří například rehabilitační cvičení, poznávací zájezdy, přednášky a besedy se zajímavými osobnostmi a další.

Radní rovněž informovala o možnosti žen starších 55 let přihlásit se do 15. září do soutěže NEJ babička.

„Také jsme hovořili o projektu SENIOR PASY, který se ve Zlínském kraji úspěšně rozbíhá. Přivítáme ze strany seniorských organizací tipy na další spektrum firem i obchodů, s nimiž by bylo vhodné prostřednictvím organizace zajišťující projekt SENIOR PASů ve Zlínském kraji projednat možnost případného zapojení, a tedy i uplatnění dalších slev pro držitele seniorpasů,“ sdělila Michaela Blahová.

Další články