Dnes:18°C

Zítra:18°C

Čtvrtek 17.10. Hedvika
Menu

Seminář diskuze s dětmi Pracující s dětmi se naučili diskuzi s nimi

Pracující s dětmi se naučili diskuzi s nimi

15. 06. 2019 - 08:47

Celodenní seminář na téma výchova dětí a teenagerů se konal ve čtvrtek 13. června ve Zlíně ve velkém sále v budově Regina. Seminář byl určen pro všechny, kteří pracují s dětmi, mládeží nebo rodinami a kteří se v budoucnu chtějí odborně dětem a mládeži věnovat.

„Jsem ráda, že se takové semináře u nás konají. Vnímám jako nejdůležitější zaměřit se právě na primární prevenci. Každý z náš si uvědomuje důležitost rodiny, jaký vliv a dopady má výchova dětí, ale málo se věnuje pomoci rodinám, jak zvládat výchovu svých dětí. Výchova dětí je náročná a sdílení a doprovázení rodičů při výchově dětí, nastavování mantinelů a učit se porozumět, naslouchat a uvést děti do samostatného života, není snadné. Negativní dopady ve výchově dětí můžeme spatřovat v situacích, kdy tyto řeší sociálně právní ochrana dětí, a které se mohou dále přenášet do dospělého života dětí,“ popsala Michaela Blahová, radní pro oblast sociálních věcí, neziskového sektoru a rodinné politiky.

Asi dvacítka přihlášených posluchačů měla možnost vyslechnout si informace týkající se výchovy dětí a teenagerů formou přednášky, k níž byla připravena ukázka vstupu psychologa a vstupu rodičů a dětí. Také si mohli prakticky vyzkoušet, jak vést diskuzi.

O výchově dětí mluvili zkušení lektoři Renata Šeniglová a Dagmar Guttnerová. „Výchova dětí je specifická. Velkou přidanou hodnou těchto seminářů je sdílení praktických zkušeností rodičů z různých rodin, prostředí a někdy i kultur,“ vysvětlila přednášející Dagmar Guttnerová, která je spolu se svým manželem hlavní koordinátorkou kurzů o vztazích pro Českou republiku.

Seminář připravil nadační fond Credo CZ, který podporuje děti, rodiny a rodinnou politiku.

Lukáš Blokša
Autor: Lukáš Blokša

0 komentářů

Další články