Živé pasti 2024
Čtvrtek 30.5.
Svátek má Ferdinand
Menu

Úřad práce nabídl pomoc obyvatelům domova ve Vejprtech

Úřad práce nabídl pomoc obyvatelům domova ve Vejprtech

foto: Pixabay

21. 01. 2020 - 12:00

Úřad práce ČR nabízí pomocnou ruku všem obyvatelům Domova pro osoby se zdravotním postižením ve Vejprtech, které o uplynulém víkendu zasáhl požár. Poškození mohou požádat o dávku mimořádné okamžité pomoci, a to až do výše 51 150 korun.

Úřad práce ČR je v úzkém kontaktu s vedením Města Vejprty i samotného zařízení. Zároveň personálně posiluje své zdejší kontaktní pracoviště, tak aby byl ze strany úřadu zajištěn veškerý servis.

„Jde o obrovskou tragédii, při které byly bohužel zmařené lidské životy. Naší maximální snahou je pomoci všem, kteří přišli při požáru o svůj majetek, v co nejkratší možné době. Proto vysíláme na místo čtyři další specialistky,“ uvádí generální ředitelka ÚP ČR Kateřina Sadílková.

 Dávka mimořádné okamžité pomoci (MOP) je dávka jednorázová a pokrývá šest základních životních situací. V případě neštěstí ve Vejprtech ji ÚP ČR může poskytnout klientovi, kterého postihla vážná mimořádná událost a jeho sociální a majetkové poměry mu neumožňují překonat nepříznivou situaci. Výše poskytnuté podpory může dosáhnout až 15 násobku životního minima, tedy 51 150 Kč. Lidé, které postihl požár, mohou také požádat v rámci MOP o příspěvek na úhradu nezbytného jednorázového výdaje. Jedná se např. o zaplacení správního poplatku při ztrátě osobních dokladů, za vydání duplikátu rodného listu atd.

„Jsme připraveni zájemcům jakkoli pomoci, mohou se na nás tedy obracet i v případě, že budou potřebovat radu. Naši zaměstnanci jsou jim k dispozici na Kontaktním pracovišti ÚP ČR ve Vejprtech, které sídlí v prostorách městského úřadu,“ shrnuje ředitel Krajské pobočky ÚP ČR v Ústí nad Labem Radim Gabriel.

V případě zájmu o pomoc při odstraňování škod je ÚP ČR schopen zajistit v rámci veřejně prospěšných prací potřebné zaměstnance a maximálně zkrátit řízení, která s touto agendou souvisejí.

Další články