Pátek 29.9. Michal
Menu

I v Uherském Brodě V kraji proběhnou o víkendu Kateřinské jarmarky

V kraji proběhnou o víkendu Kateřinské jarmarky

foto: Archiv

19. 11. 2019 - 09:00

Kateřinský jarmark má v mnoha obcích a městech regionu dlouholetou tradici. Kam se v příštím týdnu můžete na jarmark s nabídkou vánočních a řemeslných výrobků i zabijačkových specialit nebo Kateřinskou taneční zábavu vydat?

V pátek 22. listopadu máte v čase od 13.00 do 18.00 hodin možnost zakoupit na Kateřinském jarmarku v Orlovně ve Slavičíně vánoční dekorace, malované baňky, figurky z kukuřičného šustí i medové produkty. Po těle vás prohřeje punč z nabídky občerstvení.

Na jarmark lidových řemesel se můžete těšit v sobotu 23. listopadu od 9.00 hodin na Masarykově náměstí v Uherském Brodě. XIV. Kateřinský jarmark nabídne výrobky lidových řemesel, vánoční dekorace, ale i nabídku zabíjačkových dobrot a specialit slovácké kuchyně. V 17.00 hodin proběhne rozsvícení vánočního stromu. V průběhu dne proběhne v programu jarmarku vystoupení cimbálové muziky, dechové hudby i známých kapel.

Kateřinský jarmark má v Hovězí dlouholetou tradici. Nenechte si ujít zabijačkové speciality, lidové tradice a hudební program. Chybět nebudou ani ukázky řemesel, těšit se můžete například na řezbáře, zdobení perníčků i malování baněk. V sobotu 23. listopadu od 8.00 do 15.00 hodin.

Kateřinský jarmark s bohatým občerstvením a nabídkou vánočního jarmarečního zboží pořádají v sobotu 23. listopadu od 9.00 do 15.00 hodin také v prostranství Karlovského muzea ve Velkých Karlovicích. V programu vystoupí Dětský pěvecký sbor při ZŠ Velké Karlovice a zahraje hudecká muzika Staré Gatě.

Milovníci dobrého jídla, pití a zábavy se v sobotu 23. listopadu vydají do Kulturního domu v Popovicích na tradiční Kateřinskou zábavu. Začátek ve 20.00 hodin. Čeká na vás bohatá věcná a zvěřinová tombola. Zvěřinové speciality můžete ochutnat již od 15.00 do 17.00 hodin v bufetu u hřiště.

Na svátek sv. Kateřiny se koná 16. Setkání harmonikářů a heligonkářů ve Strání, proto se akci také říká „Kateřinská“. Setkání milovníků harmonik a heligonek se koná v sobotu 23. listopadu od 16.00 hodin v sále Dvorany u kostela. Po přehlídce následuje taneční zábava.

Další články