Zde může být vaše reklama.
Neděle 14.4.
Svátek má Vincenc
Menu

Už osmým rokem Zlín film festival zahájil další ročník příměstských táborů

Zlín film festival zahájil další ročník příměstských táborů

foto: Zlínský kraj

25. 07. 2019 - 11:01

Už osmým rokem pořádá tým Zlín Film Festivalu tři turnusy filmového tábora. První z nich tento týden probíhá v Kabinetu filmové historie v areálu Filmových ateliéru ve Zlíně. Kromě základů filmařiny se mohou děti těšit i na návštěvu cestovatelů Tomáše Vaňourka a Lukáše Sochy z projektu Zikmund 100.

Náplní příměstských táborů je filmování, výtvarné činnosti a nově také výroba zpravodajství. „Děti si mohou vyzkoušet různé techniky animace v reálném i počítačovém prostředí. Naučí se základům fázování, pixilace či ploškové animace,“ popisuje vedoucí filmové školičky Markéta Pášmová a doplňuje: „Mění se také v mladé reportéry, kameramany a zvukaře, kteří natáčí rozhovory a reportáže do zpravodajství fiktivní televizní stanice.“

První turnus tábora ve středu 24. července navštíví vzácní hosté - Tomáš  Vaňourek a Lukáš Socha. Oba cestovatelé jsou ve Zlíně již jako doma, protože sem mimo jiné zavítali  během 59. Zlín Film Festivalu a představili se zde se svým projektem Zikmund 100 a filmem Cesta jako žádná ze sta. S dětmi si budou povídat o svých dobrodružstvích, které zažili při svých výpravách po stopách Hanzelky a Zikmunda, a také se společně s táborníky zapojí do natáčení jejich filmu.

Příměstské tábory jsou dlouhodobým projektem Zlín Film Festivalu (společnosti FILMFEST, s.r.o.) s cílem poskytnout dětem se zájmem o filmovou tvorbu smysluplnou náplň pro trávení volného času o letních prázdninách a umožnit jim rozvíjet tvůrčího a kreativního ducha, dozvědět se něco o historii ateliérů a naučit se něco od zkušených odborníků.

Tábory se letos uskuteční od 22. července - 26. července  a 29. července – 2. srpna Jeden příměstský tábor potom tradičně připravují organizátoři v termínu 5. do 9. srpna i v Mladé Boleslavi pro děti zaměstnanců Škoda Auto.

Další články