Dnes:10°C

Zítra:8°C

Neděle 4.12. Barbora
Menu

Údržba systému Czech POINT na pět dnů odstaví své služby

Czech POINT na pět dnů odstaví své služby

foto: Czech Point

19. 10. 2019 - 09:00

Potřebujete si ještě něco rychle vyřídit na Czech POINTu? Tak rychle, od pátku 25. října, kdy se ve 20 hodin vypne systém kvůli pravidelné údržbě, si až do úterních (29. října) šesti hodin ráno nic nevyřídíte. Po dobu vypnutí serverů nebude možné využívat sliužby Czech POINT na pobočkách, ani přes online službu CzechPOINT@home.

Odstávku je naplánovaná tak, aby co nejméně omezila možnost žádat o výpisy a využívat další služby systému. K migraci aplikací a dat na nové technické vybavení tak dojde v noci z pátku na sobotu, o víkendu a během svátku 28. října. Pracovníci ministerstva vnitra se za případné komplilkace přesto omlouvají.

Informaci o odstávce zveřejňujeme dopředu, aby si lidé případně mohli zajistit výpis na Czech POINTu v předstihu. Výpisy si totiž nebude možné vyřídit ani na Portálu veřejné správy,“ uvedl ředitel odboru eGovernmentu Roman Vrba s tím, že přechod na novou infrastrukturu v budoucnu umožní zvýšení kvality i bezpečnosti systému.

7 402 kontaktních míst
Od pátečního večera do úterního rána nebude možné využít žádné služby, které Czech POINT běžně nabízí, tedy například výpis bodového hodnocení řidiče, výpis z rejstříku trestů či z katastru nemovitostí, zřízení nových datových schránek nebo služby autorizované konverze. Využít nebude možné ani úřednické prostředí CzechPOINT@office, např. pro zápisy do evidence obyvatel, evidence přestupků atd. Přihlásit se nepůjde ani do informačních systémů využívajících služeb JIP/KAAS.

Kontaktní místa Czech POINT nabízejí od roku 2008 možnost získat na jednom místě např. výpisy, kvůli kterým do té doby lidé museli obcházet každý úřad zvlášť. Více než sedm tisíc poboček Czech POINT je dnes na úřadech, pobočkách České pošty, u notářů nebo na 58 zastupitelských úřadech v zahraničí. Za 11 let vydal Czech POINT přes 22 milionů výpisů.

Další články