Čtvrtek 7.12. Ambrož/Benjamín
Menu

Hasiči cvičně zachraňovali lyžaře z lanovky

Hasiči cvičně zachraňovali lyžaře z lanovky

foto: HZS ČR

16. 02. 2020 - 12:00

Tématem prozatím posledního odpoledního a večerního cvičení profesionálních hasiči – lezců z Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje ze stanice Uherské Hradiště v lyžařském středisku Kohútka na Vsetínsku byla záchrana lyžařů z lanovky.

Cílem této akce bylo procvičit a prověřit praktické dovednosti hasičů lezců při práci ve výškách a nad volnou hloubkou při záchraně osob z lanovky za snížené viditelnosti a za ztížených klimatických podmínek. Dalším cílem cvičení bylo nacvičit koordinovaný postup hasičů spolu s pracovníky lanovky, seznámit se s přístupem na sloupy lanovky, s typem sedaček a s možností použití kotvících bodů.

"Námětem tohoto cvičení byla porucha lanové dráhy v době večerního lyžování, která způsobila zastavení sedaček bez možnosti dopravit převážené lyžaře do cílové stanice," uvedla mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

Hasiči si tak měli možnost vyzkoušet použití různých lanových technik při zdolávání prostoru mezi sedačkami a následné spouštění figurantů na zem, kde byla prochladlým osobám poskytnuta první pomoc a tepelný komfort.

Získané poznatky z tohoto cvičení budou dále sloužit pro školení a výcvik.

Další články