
Nezaměstnanost v srpnu vzrostla
Úřad práce ČR evidoval k 31. 8. 2022 celkem 251 753 uchazečů o zaměstnání (UoZ), o 11 047 více než…
foto: Pixabay
21. 08. 2019 - 16:00
Dotační program na podporu a rozvoj služeb sociální rehabilitace ve Zlínském kraji pro rok 2020 schválili krajští. Kraj v něm má pro příští rok připraveno více než 48 milionů korun pro poskytovatele vybraných terénních a ambulantních služeb, které jsou zaměřeny na podporu integrace osob se zdravotním postižením do běžného života. Program vychází z dvouletého projektu pro období let 2020-2021, v němž má kraj na podporu sociální rehabilitace vyčleněno více než 100 milionů korun.
„Služby sociální rehabilitace považujeme za velmi potřebné, a proto je chceme maximálně podporovat. Jsou to služby, které pomáhají osobám se zdravotním postižením řešit jejich nepříznivou sociální situaci. Vedou je k samostatnosti a soběstačnosti a napomáhají jim tak ke vstupu, případně návratu na trh práce. Jejich součástí jsou i nácviky dovedností ke zvládání úkonů běžného života, díky nimž mohou tyto osoby žít v přirozeném prostředí. Týká se to především osob odcházejících z pobytových zařízení, ale i osob, které se osamostatňují,“ uvedla radní Zlínského kraje Michaela Blahová, zodpovědná za sociální záležitosti, rodinnou politiku a neziskový sektor.
Podávání žádostí o dotaci pro rok 2020 bude probíhat přes webovou aplikaci KISSoS, a to od 24. září do 27. září 2019 včetně. Více informací o programu bude možno najít na webových stránkách Zlínského kraje, v sekci Dotace.
V rámci dvouletého projektu s názvem „Podpora a rozvoj služeb sociální rehabilitace ve Zlínském kraji“ má kraj na podporu sociální rehabilitace vyčleněno celkem 105,6 milionu korun, z čehož 95 % pokryje dotace z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu.
Úřad práce ČR evidoval k 31. 8. 2022 celkem 251 753 uchazečů o zaměstnání (UoZ), o 11 047 více než…
Školní pomůcky, kroužky a další výdaje mohou být na začátku školního roku značným zásahem do…
Už 12 měsíců trvá výrazný růst inflace, který Česko nezažilo po desetiletí. Ten způsobuje, že 81 %…
Letní měsíce bývají na trhu práce rušným obdobím. Přicházejí na něj totiž tisíce absolventů…
Úřad práce ČR evidoval k 31. 7. 2022 celkem 240 706 uchazečů o zaměstnání (UoZ), o 9 397 více než v…
Ve školách zapojených do programu Recyklohraní aneb Ukliďme si svět v průběhu nedávno skončeného…