Dnes:10°C

Zítra:8°C

Neděle 4.12. Barbora
Menu

Kraj radil zájemcům, jak správně vyplňovat žádosti o dotace

Kraj radil zájemcům, jak správně vyplňovat žádosti o dotace

foto: Zlínský kraj

27. 01. 2020 - 14:00

Seminář, který zájemcům přiblížil problematiku správného vyplnění žádosti o dotace na kulturní aktivity a akce, uspořádal ve středu 22. ledna Odbor kultury a památkové péče Zlínského kraje. Na podporu kulturních aktivit kraj v letošním roce vyčlenil částku 5 milionů korun.

„Jsme rádi, že je velký zájem o realizaci kulturních akcí, které náš kraj oživí, ale při podání žádosti  o dotace je potřeba dodržovat stanovená pravidla.  Žadatelé by měli vědět, na co mohou dotaci získat, co má žádost obsahovat a do kdy musí být provedeno vyúčtování,“ uvedl radní Miroslav Kašný, zodpovědný za kulturu, památkovou péči, církve, mládež a sport, a zdůraznil, že je také potřeba podat žádost o dotaci včas.

Na podporu kulturních aktivit a akcí konaných od 1. ledna do 31. srpna letošního roku kraj uvolní  3 miliony korun. Žádost je nutné podat od 17. ledna do 6. února do 12 hodin. Na akce konané od 1. srpna do 31. prosince kraj uvolní 2 miliony korun. V tomto případě musí být žádosti o dotaci podány od 1. do 10. července do 12 hodin. Žádosti doručené po termínu budou vyřazeny z dalšího hodnocení.

Formulář žádosti je zveřejněn společně s programem na úřední desce způsobem umožňujícím dálkový přístup a na webových stránkách Zlínského kraje. Případné dotazy k vyplnění žádosti o dotaci ochotně zodpoví Odbor kultury a památkové péče.

Další články