Dnes:10°C

Zítra:8°C

Neděle 4.12. Barbora
Menu

Až na zlínskou radnici Své divadlo podporujte, vyplatí se to, vzkazují experti

Své divadlo podporujte, vyplatí se to, vzkazují experti

foto: Pixabay

30. 08. 2019 - 16:00

6 až 8 tisíc návštěvodnů. Návštěvníci ve městě utratili za ubytování, stravování, dopravu a další věci přibližně 100 milionů korun,“ vyčíslil expert na cestovní ruch Ondřej Špaček z agentury KROKEM. Příjmy do veřejných rozpočtů podle něj dosáhly díky divadlu 45 milionů korun, z toho 35 milionů korun je nenahraditelných, tzn., pokud by MDZ nefungovalo, nenastaly by.

Velký význam má divadlo nejen pro turismus, ale také pro obyvatele města. Pořádáním divadelních představení, koncertů a festivalů nezastupitelně rozšiřuje nabídku volnočasových aktivit, a to pro všechny věkové kategorie. Děti a mládež vzdělává velkou měrou v kulturní oblasti, dospělým pomáhá v osobním rozvoji a v získávání všeobecného přehledu. „Díky široké nabídce pracovních příležitostí velmi snižuje riziko odchodu kvalifikovaných pracovníků do Brna nebo do Prahy,“ doplnil expert.

„Velmi mě potěšilo odborné potvrzení, že se s námi ve Zlíně žije lépe. Od diváků to slýcháváme často, teď na to máme lidově řečeno i štempl,“ reagoval ředitel MDZ Petr Michálek.

Průzkum potvrdil, že MDZ patří dlouhodobě k nejvýraznějším regionálním scénám. Pod vedením předních českých a slovenských režisérů v něm vznikají inscenace, které přitahují zájem divácké i odborné veřejnosti. Divadlo reprezentuje Zlín zájezdovými představeními a účastí na festivalech v ČR i zahraničí. „To vše významně přispívá k budování dobrého jména města Zlín. Pozitivní publicita láká do kraje další návštěvníky a investice, aniž by na ni město muselo vynakládat výdaje,“ říká Špaček s tím, že kdyby mělo město za stejnou publicitu platit, vyšla by ho na 22 milionů korun.

Agentura KROKEM nyní zpracovává výsledky i u dalších organizací města.

Další články