Dnes:6°C

Zítra:6°C

Středa 26.2. Dorota
Menu

OrCam MyEye 2 Ve Zlíně se představí unikátní přístroj pro nevidomé

Ve Zlíně se představí unikátní přístroj pro nevidomé

foto: Zlín

06. 10. 2019 - 09:58

Řada konferencí pořádaných Národní radou osob se zdravotním postižením ČR (NRZP) má 7. října další zastávku ve Zlíně. Celodenní akce se koná ve spolupráci se Zlínským krajem v jeho sídle na třídě Tomáše Bati, a bude tentokrát věnovaná přístupnosti kulturních památek pro handicapované. Svoje aktivity představí NRZP, Úřad vlády, Ministerstvo kultury či Památkový ústav, a postřehy z praxe přidají vedoucí několika kulturních institucí.

Navíc se na konferenci představí přístroj o velikosti prstu, který dokáže přečíst jakýkoliv tištěný text, tedy noviny, menu v restauraci, obrazovku počítače i displej telefonu. OrCam MyEye 2 v reálném čase rozpoznává výrobky v obchodě, obličeje i bankovky. Přístroj založený na umělé inteligenci ovládá češtinu, angličtinu a němčinu. Vysoce inovativní produkt posbíral dlouhou řadu ocenění, mimo jiné na největším světovém veletrhu spotřební elektroniky CES stejně jako na brněnském veletrhu OPTA.

„OrCam MyEye 2 přináší nevidomým a slabozrakým obrovskou nezávislost. Umožňuje jim samostatně studovat, pracovat či zvládat každodenní činnosti,“ vysvětluje Martin Říha, ředitel společnosti Sagitta, jež zastupuje izraelského výrobce OrCam na českém trhu. „Tento přístroj představuje skutečný průlom na poli asistenční technologie a nyní bude k vyzkoušení ve Zlíně.“

Lukáš Blokša
Autor: Lukáš Blokša

0 komentářů

Další články