Zde může být vaše reklama.
Čtvrtek 13.6.
Svátek má Antonín
Menu

Karjala Cup Miloš Říha nominoval do Skandinávie

Miloš Říha nominoval do Skandinávie

foto: Petr Pelíšek

04. 11. 2019 - 16:55

Letošní sezona pro národní tým odstartuje listopadovým Karjala Cupem. Nominaci zveřejnil trenér Miloš Říha společně s generálním manažerem reprezentace Petrem Nedvědem na tiskové konferenci v hotelu Clarion.

Nejvíce, 15 hráčů působí v Tipsport extralize, 8 nastupuje v KHL, 2 ve finské, po jednom ve švédské a švýcarské nejvyšší soutěži. Nováčky v národním mužstvu jsou Michal Kovařčík s Lukášem Sedlákem, nejzkušenějšími hráči Jan Kovář (126 startů), Tomáš Zohorna (91) a Jakub Krejčík (90). Nejmladším hráčem výběru je dvacetiletý Jakub Galvas (1999) s dvaadvacetiletým Radovanem Pavlíkem (1998), nejstarším jedenatřicetiletý Tomáš Zohorna (1988). Mistrovství světa na Slovensku se zúčastnili Dmitrij Jaškin, Jan Kovář, Michal Moravčík, David Musil, Michal Řepík, Hynek Zohorna a Tomáš Zohorna. Obránce Andrej Šustr naposledy reprezentoval v září 2016, kdy se zúčastnil Světového poháru, obránce Vladimír Roth v listopadu 2014 na Turnaji Karjala v Helsinkách a útočník Tomáš Rachůnek v dubnu 2013 na Českých hokejových hrách.

 Výběr Miloše Říhy se sejde v pondělí 4. 11. 2019 v Praze. Ve středu 6. 11. 2019 odpoledne odcestuje do Švédska, kde ve čtvrtek 7. 11. 2019 utká v Leksandu s domácím Švédskem. Zbývající zápasy Turnaje Karjala sehraje v sobotu 9. 11. 2019 s Finskem a v neděli 10. 11. 2019 s Ruskem v Helsinkách.

Trenér Miloš Říha nominoval na Turnaj Karjala brankáře Marka Langhamera (Amur Chabarovsk) s Romanem Willem (Rögle BK); obránce Milana Douderu (Oceláři Třinec), Jakuba Galvase (Jukurit), Jakuba Jeřábka (Viťaz Podolsk), Jana Košťálka (HC Sparta Praha), Jakuba Krejčíka (Kärpät Oulu), Michala Moravčíka (HC Škoda Plzeň), Davida Musila (Oceláři Třinec), Filipa Pyrochtu (Kometa Brno), Vladimíra Rotha (Oceláři Třinec) a Andreje Šustra (Kunlun Red Star); útočníky Ondřeje Beránka (Energie Karlovy Vary), Tomáše Filippiho (Bílí Tygři Liberec), Dimitrije Jaškina (HC Dynamo Moskva), Jana Kováře (EV Zug), Michala Kovařčíka (Oceláři Třinec), Andreje Nestrašila (Metallurg Magnitogorsk), Radovana Pavlíka (Mountfield HK), Tomáše Rachůnka (Energie Karlovy Vary), Michala Řepíka (HC Sparta Praha), Lukáše Sedláka (Traktor Čeljabinsk), Matěje Stránského (Oceláři Třinec), Davida Tomáška (HC Sparta Praha), Hynka Zohornu (Amur Chabarovsk), Radima Zohornu (BK Mladá Boleslav) a Tomáše Zohornu (Amur Chabarovsk). Náhradníky jsou brankáři Matěj Machovský (HC Sparta Praha) s Karlem Vejmelkou (Kometa Brno), obránci Marek Hrbas (BK Mladá Boleslav), Lukáš Klok (Lukko Rauma) a Jan Ščotka (HC Verva Litvínov) a útočníci Lukáš Rousek (HC Sparta Praha) a Šimon Stránský (HC Vítkovice Ridera).

Další články