Živé pasti 2024
Čtvrtek 30.5.
Svátek má Ferdinand
Menu

3. ročník Svatoanenská slavnost na zlínském zámku už tuto sobotu

Svatoanenská slavnost na zlínském zámku už tuto sobotu

foto: Zlínský zámek

23. 07. 2019 - 11:24

Už potřetí zpestří prázdninový program na zlínském zámku obnovená tradice letní slavnosti. Svatoanenská slavnost baronky Hauptové odkazující k posledním majitelům zámku proběhne na jeho nádvoří v sobotu 27. července 2019 od 18 hodin. Během večera nabídne vystoupení cimbálové muziky, besedu s historikem Zdeňkem Pokludou a na závěr jazzový koncert. Slavnost je součástí Zámeckého kulturního léta.

Původní letní slavnosti pořádal už na konci 19. století baron Štěpán Haupt, poslední ze šlechtických majitelů zámku, k poctě své ženy Anny. Do jejich současné podoby byly obnoveny v roce 2017. „Oba dosud uskutečněné ročníky Svatoanenské slavnosti baronky Hauptové se vydařily,“ potvrdil Martin Pášma, ředitel pořádající společnosti Zlínský zámek o. p. s. „Pro úspěch se proto nemění ani program.“

V 18 hodin zahájí slavnost vystoupení cimbálové muziky. O hodinu později bude následovat vyprávění zlínského historika a spisovatele Zdeňka Pokludy, které se bude věnovat historii zámku. A na závěr se mohou návštěvníci těšit na jazzovou hudbu v podání klavíristy Štěpána Holíka a jeho hostů.

Vstupné na Svatoanenskou slavnost baronky Hauptové činí 120 Kč, místa je možné rezervovat předem na telefonním čísle 602 560 020. V případě nepříznivého počasí bude program z nádvoří přesunut do vnitřních prostor.

Zámecké kulturní léto 2019 dále připravuje:
2. 8. Latino Jazz Night
3. 8. Flamenco - vystoupení a výuka v podání skupiny Pueblo Flamenco

Další články